Lžička, kozorozi, vysoký podvozek a tuňákový salát
Ráno serpentinou dolů do městečka Riopar na kafíčko, dobít mobil, a na nákup. Poté jsme už pěšky stoupali na náhorní plošinu. Rozléhlá skalnatá vrchovina se spoustou ale opravdu spoustou krav. Ideální scenérie pro paštiku a pivko. Přes kopec jsme dolezli na vyhlídku Los Chorros nad vodopád Las Calderetas. Následoval pozvolný sestup k silnici a našemu fiatu. Bohužel při konzumování tuňáku jsem zjistil nepěknou věc. Nemám svou milovanou lžičku darovanou od své milé. Zároveň jsme úspěšně ztratili plynovou bombu. Jak? No to když jsme si šli sednout ráno ve městečku na kafíčko, nechali jsme bombu pod autem, aby nám jakože ve vedru celé nebouchlo. Tak tedy auto nám nebouchlo, ale bomba zůstala na parkovišti. Odpoledne bylo tedy ve znamení ztrát a nálezů. Po návratu na městské parkoviště jsme našli naši bombu na kontajneru na plasty. A po návratu asi 15km serpentinou do sedla jsem vedle dřevené klády nalezl v písku i svoji lžičku. Geniální den!
Nocovat na stejném místě nám přišlo škoda. Vyrazili jsme tedy horskou silnicí k městešku Sagorla s tím, že na prvním pěkném místě zastavíme a přenocujem. Což o to, pěkných míst byla celá řada, ale takových, na kterých by se dalo zastavit a nocovat už moc ne. Za temné noci jsme brázdili silničku se srázy až do Sagorly k parkovišti pod hradem. Parkoviště liduprázdné a přesto prázdné nebylo. Několik kozorohů žvýkalo drobné výhonky trav pár metrů od nás. Čelovkou jsme pak prosvítali skaliska kolem a žasli nad svítícíma očkama těchto neúnavných horolezců.
Za východu slunce na hrad! Dělníci tam časně z rána opravovali kostky na silnici a vyváželi je burácející turbo sekačkou, či jak to nazvat. Zkrátka podomácku vyrobená čtyřkolka co řvě jak startující tryskáč a kouří jak parní lokomotiva. Ale co je komu do toho, když žulové kostky spolehlivě vyveze. Při průjezdu městečkem jsme místní stavitelské firmy docenili ještě jednou. Objížďky tu neexistují. Prostě musíte projet stavbou. Asi 300m jsme tak doufali, že náš Fiátek má dostatečně vysokej podvozek.
Projížděli jsme parkem Sierras de Cazorla kolem rozlehlého jezera s překrásnými vyhlídkami. Za jezerem jsme si našli krátkou výpravu soutězkou Borosa. Širokou kamenitou cestu pro auto nám alespoň na chvíli spestřila 400m dlouhá nad vodou vyvýšená dřevená stezka. Bohužel po pár kilometrech nám cestu hlouběji zablokoval rozsáhlý sesuv silnice a burácející stavaři s bagry.
Odpoledne jsme si ještě obohatili krkolomným výjezdem až k bráně hradu Yegra s výhledem na město Cazorla a odtud již kličkovali silnicí A-315 k městu Guadix s těmi nejpestřejšími výhledy na barevnou krajinu jaké jsem kdy viděl. Skály hrály všemi barvami od červené k svítivě zelené u modravých jezer.
V Guadixu jsme si dopřáli ubytování v bytě uprostřed města, abychom mohli naším kulinářským umem připravit porci tuňákového salátu z naší půlkilové konzervy. Kuchyň byla dostatečná, a tak se podařilo připravit takovou hromadu salátu, která vydržela na večeři a poté i následující snídani a oběd. Večer za šera jsme ještě prozkoumali vyhlášené jeskynní domky.